Zasięg: 256356. Czas trwania filmu: 7m 16s. Wasza ocena: 349. Poziom reakcji: 36. Opis: ✔Czytaj o błędach w kanalizacji: https://muratordom.pl/instalacje/.

Montaż instalacji kanalizacyjnej. Co trzeba wiedzieć?

- A gdzie zagęszczanie piasku wodą. Woda z piaskiem powinna wpłynąć pod rurę, zamulić się, to stary sprawdzony sposób. Tu na filmie widać jak koleś nogą ubija, jaj sobie robicie i to ma być profesjonalny film muratora.
- Obejrzałem film i się nie dowiedziałem z jakiego materiału PP czy PVC, lite czy spienione, jakiej klasy? To wszystko jest w kolorze pomarańczowym.
- Z tymi rurami o przekroju 160 mi się kłóci. Ponieważ w stosowanych dotychczas rurach o przekroju 110 strumień jest dłuższy więc lepiej transportuje ciała stałe a taka duża rura o przekroju 160 powoduje że do to wszystko wolniej płynie i tu może być łatwiej narażone na osadzanie się fekaliów kiedy z takiego jednorodzinnego domu tak rzadziej i w małej ilości płyną ścieki
- Kto to jest? Jakiś szmbonur😁
- Po chuj wam te kaski nic na głowę nie spadnie Ci co układają rury mają zwykle czapki ale widać kto tu rządzi
- Mnie nauczyli kłaść tury w ten sposób.Wykop wyrównuję poziomicą trochę mniej niż spadek rury.Przy kielichu usypuję wałek z piasku i w ten sposób ustawiam spadek,dobijam rurę nogą znowu i ustawiam ją aż do momentu kiedy rura w tym momencie osiągnie odpowiedni spadek i nie siądzie.Obsypuję ten wałek piasku ugniatam nogami.Pozostałą cześć rurę delikatnie obsypuję piaskiem ok 1/4 rury i dopijam trzonkiem, oczywiście przyciskając ją delikatnie nogą aby się nie podniosła.Tak obsypuję i ugniatam nogami do wierzchu rury .Zachowując przy tym osiowość rury i spadek.Każda rurę ustawia się osobno.
- a oni wkładają rury pod prąd 3.00 czy mi sie zdaje ?EE..zdaje mi się..
- Ale denny filmik. Masakra.
- 1. Spadek zależy od średnicy rur ! nigdy się nie projektuje spadku po prostu ma być w określonym zakresie od i do. Im większa rura tym mniejszy spadek !!!
2. Rury zawsze powinno układać się od najbliższego punktu od przyłącza lub działki, po sprawdzeniu czy się najdalszy zmieści!
3. Rury powinny być podsypywanie i obsypywanie żwirem! ubijanie piasku nawet głęboko posadowionej rury powoduje pęknięcia !! Po obsypaniu rur żwirem nie trzeba polewać wodą!! i można potem ubijać piach nad żwirem !!
4. Szczelność połączeń sprawdza się przez sprawdzenie ile powietrza albo wody ubyło w określonym czasie !!!
- Najgorszy film o kanalizie. Murator może się tylko uczyć od "amatorów".
- Tu więcej byście też znaleźli krolewskiestrony.eu/, w każdym razie ja polecam.
- A co z sąsiadem do którego idą nieczystości
- CO TO ZA MURAZ KTORY NIE ZOSTAWIL PRZEPUSTOW POD RURY POD SCIANAMI /PRZECIEZ WSZYSTKO JEST WPLANIE NARYSOWANE WCZESNIEJ CIENIUTKO
- :)))
- pany piachem sie obsypuje rury a nie ziemią .
- więcej takich filmów.
- Majster dobrze gada. Ale szczelnosc mozna sprawdzic swiecą dymną. Jezeli jest nieszczelnosc, dym bedzie sie wydobywal poprzez nieszczelnosc.
- A GDZIE PRÓBA SZCZELNOŚCI JA SIE PYTAM ?
- Ludzie powini zasypac malymi kamyczami a nie piaskiem piasek more naruszyc poziom rur,powini uzywc lubrykantu do montowania durnie
- Mam pytanie... dlaczego gdy odłączę rurkę od zlewu czy rurę od sedesu to
dmucha brzydkim powietrzem do środka pomieszczenia z głównej pionowej
rury kanalizacyjnej ?
- do dużych przekrojów i przyłączy można nie stosować tak dużych spadków