Zasięg: 347053. Czas trwania filmu: 10m 35s. Wasza ocena: 1837. Poziom reakcji: 146. Opis: W kamienicach czy starych blokach, gdzie pełno jest rur stalowych, dr.

Montaż instalacji hydraulicznej stalowej

- 4:08 "wkręcam kolanko w mufę" - jak zrobić by to było skierowane w jakąś konkrentą strone? Mam zawór kulowy do pralki i on "nie chce" ustawić się pionowo w dół tylko na skos trochę dalej. Albo muszę nie dokręcać na maxa albo... nie da się aż ponad połowę obrotu dokręcić bardziej. Da się kontrolować kierunek tego kranika?
- Gdzieś mi Twoje filmy poznikały...
- Instalacje ze stali są najbardziej trwałe i gwarantują wodę dobrej jakości - czyli nadają się do wody pitnej! Alupexy tylko do wody użytkowej (podlewania ogrodu itp.), nigdy do wody pitnej! W plastiku po pierwsze sie zbiera mnóstwo bakterii a po drugie kiedy w alupexie przetrze sie warstwa plastikowa w jakimś miejscu to będziesz pił nie tylko plastik ale i też aluminium. Smacznego 😉
- Witam. Z własnego doświadczenia nie polecam zostawiać stare rury przy wymianie glazury.
- Ciekawy odcinek:) czeka mnie remont małego mieszkania będę robił sam z racji braku kasy na pewno podołam:)
- Czesc Panie kochany.kapie mi z zaworka bezpieczenstwa przy bojlerze elektrycznym.Doradz mi jak to zrobic bo wiadro w lazience.dodam ze zawor bezpieczenstwa jest na doplywie zimnej wody ciepla podlaczylem w instalacje do domu.Pomocy Panie
- chciałem się zapytać bo wpadł mi pomysł niewiem czy byłby dobry , nie umie spawac czy można zrobic bramke wjazdową przy użyciu kolanek , bramka łamana z 4 elemetów 130 na 130 , jedno połączenie musiał bym prosić o pospawanie
- Lol
- Fajny filmik, widać że hydraulika to fajna sprawa. Jedynie z czym mam problem to te rozmiary rur podawane w calach. Ciężko się tego nauczyć. Może Ja jestem mało pojętny uczeń.
- Można dodać parę rzeczy do filmu w komentarzu. Gwint aby pakuły się nie rozwijały można postrzępić brzeszczotem A starych rur nie należy cofać w gwincie lecz je skręcać.
- Tu też można więcej doczytać icomhost.pl, jak nie to nie wiem.
- Czy w bloku można wymienić rury stalowe? Jeśli tak, to na jakie?
- Nie trzeba pastą u nas robimy tawotem
- Niezly fachura solidnie dokladnie.polecam pozdrawiam
- Rury stalowe najlepsze. Dzisiaj zrobiłem instalacje w łazience rurka i pcvc klejonymi. Wydalem 200pln na badziewie. Wszystko robione jak powinno być. Wynik: 4 łączenia przeciekaly, zmarnowany cały dzień, kurwica. Myślałem że będzie tanio i łatwo, jednak się grubo pomyliłem. Nie pozostało nic innego jak wyciąć badziewie że ściany i podskoczyć do sklepu po stalowe rurki. Więcej zabawy i wyklinania ale będę miał spokojne sumienie że nic nie pęknie i wytrzyma kilka lat.
- Bardzo pomocne są twoje filmiki kilkakrotnie mi pomogły w różnych dziedzinach za co serdecznie dziękuję i pozdrawiam :D
- To jest nypel a nie przedluzka.czy mufa NYPEL!!!!!
- Pomocy: Jaką żabkę kupić do napraw hydraulicznych w domu ? Np. do odkręcania zaworów zwrotnych 1 cal . Zabka 2 cale czy mniejszą kupić ?
- Kolego to mylisz pojęcia nypel to nie przedłużka ,a instalacje wykonuje się jednolitej rury ocynk a nie takimi kombinacjami ,nie popieram jako specjalista monter instalacji sanitarnych.
- Ja u siebie w oboże do pojdeł kręciłem na Pakułe tawot lub farbe
- Taka oto sytuacja : trójnik stal ocynk, z każdej strony odchodzą rurki, główny przepływ pionowo. Odcinam boczną odnogę. Potrzebuję ten trójnik przekręcić względem osi głównego przepływu o 90 stopni. Da się to zrobić? Czy dobrze myślę, że przekręcając w jedną stronę jedna rurka się wkręca a druga wykręca? Czy obracając o 1/4 obrotu nie rozszczelni się to połączenie na tej która się wykręca? I jeszcze jedno pytanie. Średnica zewnętrzna rury to około 33mm czyli to będzie rura 1'' tak?