Zasięg: 69438. Czas trwania filmu: 8m 21s. Wasza ocena: 410. Poziom reakcji: 56. Opis: :) https://www.youtube.com/results?q=simon%27s+cat&sm=1&app=desktop.

Jaki wybrać system instalacji wody użytkowej - rozdzielaczowy, czy trójnikowy?

- A co z ciepłą wodę jesli od rozdzielacza do kuchni jest 20m
- Najlepsze te peszle plastikowe na rurkach w scianach zamiast otulina na 9mm😂
- Dzień dobry Panie majster,szacunek za wykonywaną prace(kolega z branży)mam takie pytanie chce zrobic z piwnicy do mieszkania rozdzielacz 1 calowy z wyjsciami fi 16 pex,bo cięzko dostać na fi 20.mam 6 punktów 4 w łazience do 2 m odległości i kuchnia 2 ponad 2m moje pytanie czy pex fi 16 przy rozdzielaczu 1 cal nie bedzie sprawiało problemów czy lepiej dać wszędzie 20 prosze o odpowiedz pozdrawiam miłego
- Mam pytanie jak w systemie rozdzielaczowym zastosować cyrkulację CWU?
- Bardzo ciekawie Pan tłumaczy wszystko. Każdy inwestor dzięki Pana filmowi, może świadomie wybrać sposób rozprowadzenia swojej instalacji. Za to łapkę w górę daję...
Ja u siebie mam trójnikowy sposób. Do dwóch łazienek i jednej kuchni mam w kotłowni osobne zawory. Mam zatem trzy osobne pentle cyrkulacji c.w.u. Cyrkulacjami podchodziłem pod przybory, z których najczęściej korzysta się w ciągu dnia.
A oto moja inatalacja:
https://youtu.be/RYTQW75uKi8
- Witam. Mam tak w domu zrobione ale jest z wiekszej pojechane. Ale obawiam sie tych laczen trojnikowych czy to wytrzymuje ??
- Perfekcyjne, fajne przekazywanie wiedzy, wykładowe. Masz talent.
- A baterii prysznicowej z mieszalnikiem automatycznym nie taniej zamontować w systemie trojnikowym?? Taniej,prościej,po problemie :-)
- A czemu by nie zrobić instalacji CWU na pexie w systemie trójnikowym? Wystarczy zamontować trójniki nad podłogami i utworzyć pętle cyrkulacji i też mamy wszystkie połączenia nad podłogą ..
- Super filmik. Zapraszam na mój kanał 'Nonstop' ciekawe filmy o hydraulice, Kominkach na Pellet!!! Bardzo wiele porad Prawidłowych Proszę o subskrypcje w celu motywacji na kolejne ciekawe filmy. Pozdrawiam serdecznie
- Ja tam tu widziałem, nagrobki granitowe lublin, jak dla mnie ok.
- Niema czegoś takiego jak system rozdzielaczowy taki rozdzielacz to nic innego jak rura główna zasilająca skrócona do minimum z dowolną ilością wyjść czyli rozgałęzień [trójników] na pewno zwiększa się koszt wykonania takiej instalacji jedyny
plus to to że przy samodzielnym wykonaniu instalacji przez amatora raczej nie popełni się błędu w doborze średnic . Reszta to same wady wiele wad .
- No właśnie... ja mam aktualnie zaniki ciśnienia w kranie. Dom już stoi. Z wodociągów woda idzie do boilera. I nie wiem co zrobić...
- Jak z cyrkulacja bedziemy spuszczac litr wody zeby miec ciepla wode do umycia rak? Troche lipa czekac 20 sek zeby umyc rece w cieplej wodzie. Kolejna sprawa system trojnikowy glowna rura jak pan ja nazwal to max 3/4 takie wyjscie jest zazwyczaj z zasobnika wiec nie ma sensu dawac calowki a do umywalej 1/2 cala wiec jaka odejscia tej trzeciej pomniejszonej?
- Pan absolutnie nie ma racji mówiąc że połączenia instalacji muszą być zalane betonem. To wszystko co Pan tutaj zaprezentował w filmie to są półprawdy i czasem mogą laikowi namieszać w głowie.
- Pan absolutnie nie ma racji. W prawidłowo zaprojektowanym systemie jak to Pan nazywa "trójnikowym" w żadnym punkcie czerpalnym po odkręceniu ich wszystkich nie zabraknie ciśnienia wody.
- Zabrakło zimnej wody użytkowej żonie biorącej prysznic do podmieszania z ciepłą i dupa się jej poparzyła ,bo jej stary spłukał wodę w kibelku?Ktoś źle dobrał przekroje w instalacji trójnikowej,krótka piłka. Drogi Panie proszę nie okłamywać ludzi.
- taka mała dygresja do ilości połączeń, żeby pospinac cyrkulacje i tak musimy je wykonać... także tego nie unikniemy chcąc mieć ciepłą wodę od razu, połączenia zazwyczaj wykonuje się w warstwach styropianu i izoluje także rury i złączki nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z betonem.
- Pany pierwsza podstawowa rzecz aby prowadzić takie dywagacje. Ze świecą szukać producenta, który posiada atest pzh na rozdzielacze. Z tego co wiem to wszyscy więksi takowego nie mają, więc?
- Ok piknie tylko peksa ma około 1/3 przekroju rury w miejscu łączenia i po 3, 4 latach brudna woda wodociagowa zatyka ja jeśli nie całkowicie to w znacznym stopniu. Oraz koszty od 30 do 50% więcej niż tradycyjnie.
- Jest jeszcze trzeci rodzaj instalacji, który nie wymaga połączeń trojnikowych ani rozdzielacza, z bardzo prostym rozwiązaniem cyrkulacji cwu.