Zasięg: 84114. Czas trwania filmu: 22m 5s. Wasza ocena: 207. Poziom reakcji: 114. Opis: Witam w kolejnym filmie - pokazuję od początku do końca proces ukł.

Jak zrobić instalację wodną PEX ? Samodzielne wykonanie krok po kroku. #55

- Lipa
- Instalację wodną w betonie najlepiej robić rozdzielaczowo , czyli do każdego odbiornika jeden obwód , żadnych trójników pod beton . koszt jednego trójnika to około 30 zł więc za tą cenę kupimy 10 m rury i puścimy kolejną nitkę zasilania i mamy spokój wieczny , no chyba że pęknie rura , ale ponoć na to jest gwarancja .
- Jakie zastosowałeś izolacje termiczne na rury ?
- Ja też mam na Pex skręcany 20 lat i zero problemów ciepła zimna woda zero wycieków jak coś dobrze jest zrobione to nie ma huja będzie trzymać pozdrawiam.
- oj będziesz to kuł kiedyś...
- Jaki rozmiar rury pex do wody?
- Trójniki jak trójniki. Ale z tego co wiem a jestem laikiem to nie powinno się stosować łączników skręcanych pod tynk i w posadzkach.
- Mi sie wydaje, ze najlepiej w podłodze zalewanej zadnych łączeń nie robić czy yo skrecanych czy zaciskanych. 🤔🤦‍♂️ I to jeszcze trójnik od trójnika do trójnika??!?!? Jak odkrecisz jeden lub dwa krany, to nie wezmiesz prysznica. A jak jeszcze spuścisz spluczke najpierw to masakra..... Bo z filmu wynika ze wszystkie punkty na jednym wyjściu wody są. Ja bym to zrobil na rozdzielaczu, i z rozdzielacza do kazdego punktu pexem bez laczenia w podlodze.
- Na cholerę ci te 60 klatek? tylko film tnie, bo źle obrobiony.
- Kurwa polscy fachowcy w odsieczy chłopu do gardła się rzucili
- Tu sobie zobacz sok z kiszonych buraków jak uważacie, ja sądze że jest ok.
- Sami specjaliści na internetach a w realu nie ma komu robić a jak zrobi to trzeba poprawiać. Miałem takiego specjalistę co za niego sam kończyłem robotę i dawałem pex na skręcane. Jak przykładasz się do tego to wszystko będzie działać, a jak na złość mi w ścianie rozszczelnilo się połączenie prasowane... powodzenia :)
- Jak można bezmyślnie łączyć na złączkach skrecenych rurę PEX w podlodze.Glupota nie zna granic.
- Masakra trójniki w posadzce. !!! Oby za 10 lat nie ciekły.
- Hehe oszczędności. Kolego zacznij szanować zawód i daj zarobić a nie robisz sam. Pan złotaraczka zal mi takich ludzi ja robię hydraulike od 18lat i stawiam dom robię sobie sam hydraulike ale elektrykę też bym zrobił ale wolę zrobić u kogoś domek a elektrykowi zapłacić bo wiem że on to zrobi lepiej niż ja
- Człowieku nie ucz jak sam nie umiesz, hydraulik a złączki skręcane w podłodze...
- Niezwykle oczojebny material ;)
- Pod podłogę złączki skręcane chyba żart...
- A jakby te skręcane złapać jeszcze Loctite'm ? Może by zabezpieczyło przed ew. rozszczelnieniem ?
- Kolego nie masz o tym pojecia po co sie za to zabierasz
- Instalacje wodne na rurach PEX robi sie po to, żeby nie mieć połączeń skręcanych/zaciskanych pod wylewką/itp. To podstawowy błąd, który niestety deklasuje resztę prac :(