Zasięg: 8019. Czas trwania filmu: 27m 22s. Wasza ocena: 110. Poziom reakcji: 29. Opis: Instalacja wodna to jedna z niezastąpionych rurociągów w domu. Prze.

Jak zbudować Instalacje ciepłej i zimnej wody użytkowej system TECEflex, TECE, PEX

- Moje rury TECE sa do wymiany na rurach pojawiaja sie wybrzuszenia a mialy sluzyc 1000 lat! Instalacja gazowa.
- 10:52 Jaką zaprawą wyrównał Pan powierzchnię pod ibox?
- Czy narzędzia do wykonywania połączeń powinny być oryginalne? Jedna hurtownia oferuje komplet oryginalnych narzędzi w cenie 2500 zł, a na Allegro mogę znaleźć podobny komplet za niecałe 1000 zł. Jak widać rozpiętość cenowa jest znaczna.
- Czy pomiędzy trójnikiem z rozgałęzieniem na baterie podtynkową a samą baterią jest jeszcze jakieś połączenie stałe?
- Gdzie robiłeś zakupy? W Polsce trudno dostać poszczególne części.
- Czy rury TECEflex nadają się do tego żeby je montować na wyjściu z elektrycznego ogrzewacza przepływowego Dafi? Jeśli temperatura wody na wyjściu z takiego podgrzewacza będzie oscylować w okolicy ~95 stopni Celsjusza, to czy rury i połączenia nie zostaną uszkodzone i rozszczelnione? Na stronie producenta TECE widnieje informacja że maksymalna temperatura pracy rur to 60 stopni Celsjusza... Czy w takim wypadku nadają się one do instalacji wody ciepłej?
- Zle to robisz nie tak się układa tece
- Mam pytanie o obejmy do mocowań stałych. Nie widzę ich w katalogu tece, są tylko te plastikowe. Czy to obejmy z poza systemu? Jeśli tak to czy powiedziałbyś jakie?
- Świetny film, mam pytanie. U mnie planuje położyć rury na pierwszej warstwie styropianu aby była lepsza izolacja termiczna wody ciepłej(mniejsze straty) Tutaj jest kwestia tego, że do styropianu nie mogę użyć tych obejm stałych stalowych a jedynie te białe plastikowe. Ale ewentualnie mogę też wybruzdowac styropian pod te rury by pewniej w nim siedziały. Co sądzisz o takiej wersji bo ta otulina wg mnie jest zbyt słaba by te rury dawać bezpośrednio na chudziaka.
- Jak zawsze pełny profesjonalizm 👍
- Tu też można doczytać poznajmy-sie.pl myśle że jest ok,
- Świetnie wszystko pokazane i opisane
- Bardzo profesjonalnie. Idealnie wytłumaczone dla amatora.
Podoba mi się to, że jak się za coś zabierasz to najpierw edukujesz się do granic możliwości. Przynajmniej tak to wygląda patrząc na Twoje filmy. Pozdrowienia z sąsiadującego Wałcza.
- świetny film. Profesjonalne podejście do tematu
- Czesc witaj
A dlaczego nie wspomniałeś o zasadach budowy insgalacji wodnej, przecież od tego wykonawca musi zacząć, kolejnosc ukladania rur , oraz strona zimnej oraz ciepłej ma znaczenie w przypadku gdy ktoś montuje zwykłe baterie a nie podtynkowe.

https://youtu.be/rglQVSymbxw
- Robiłem podobnym systemem gdzie kształtki byly w dwóch rodzajach skręcane lub na prasę zagniatane
- Niestety będa musiał remontować łazienke. Filmik się przyda. Ostatnio kleiłem na klej...